Aplinkos tvarkymas pavasarį: ką privalu nuveikti?

Pas mus galite įsigyti darbų saugos priemonių bei įrankių priedų
2019 2 vasario
„Jurentus“ klubas – patikimi meistrai Kėdainiuose!
2019 20 vasario

Aplinkos tvarkymas pavasarį: ką privalu nuveikti?

Vejos aeratorius1. Aeruokite veją. Aeravimas – vejos prisotinimas vandeniu, deguonimi bei naudingosiomis medžiagomis. Tai padeda sustiprinti žolių šaknis bei pasiekti geresnių estetinių rezultatų. Aeravimas padės atgaivinti veją ir pašalinti vejos veltinį. Vejos veltinis – tai nupjautos žolės ir stiebelių sankaupa, kuri susivelia ir užkemša dirvą. Vanduo, oras ir maistingos medžiagos nebegali pasiekti žolės šaknų, todėl veja auga lėčiau ir veja atrodo prastai. Pašalindami veltinį atgaivinsite veją ir padarysite, kad ji būtų tankesnė ir sveikesnė. Šiam darbui atlikti puikiai tiks mūsų siūlomas aeratorius-skarifikatorius – John Deere (http://www.jurentus.lt/irankis/aeratorius-jonh-deere/). Paaugusią žolę prieš aeravimą būtų gerai nupjauti.
Trąšų barstytuvas
2. Pamaitinkite veją trąšomis. Daugelis žmonių užmiršta, kad graži veja yra jų pačių priežiūros veiksmų rezultatas. Vienas tokių veiksmų yra tręšimas. Trąšų gamintojai siūlo įvairiausių vejų trąšų, tarp jų – vadinamąsias išmaniąsias, arba ilgalaikio veikimo trąšas, kurios savo naudingas medžiagas atiduoda vejai tikslingai – tada, kai jos geriausiai įsisavinamos bei reikalingiausios. Didesnėms vejoms rekomenduojama naudoti trąšų barstytuvus, kurių, pradedant rankiniais, būna įvairiausių tipų ir galingumų. Šiam darbui atlikti siūlome išsinuomoti trąšų barstytuvą Hecht (http://www.jurentus.lt/irankis/barstytuvas-hecht/).

3. Apgenėkite medžius ir krūmus. Jei to nepadarėte žiemą rekomenduotina tai atlikti ankstyvą pavasarį. Daugelis sodybų šeimininkų suka galvas, ką daryti su nugenėtų šakų krūvomis. Laikantis gamtosaugos reikalavimų, šių šakų deginti kieme negalima. Išeitis šiuo atveju būtų šakų smulkintuvas, kuris šakas pavers drožlėmis. Pastarąsias galima panaudoti mulčiavimui, kompostavimui ar net kūrenimui. Tokiu būdu sukursite savo sodyboje vadinamąjį uždarą gamtos ciklą. Niekas jūsų aplinkoje neprapuls – viskas bus panaudota. Šiems darbams rekomenduojame benzininę STIHL aukštapjovę (http://www.jurentus.lt/irankis/aukstapjove/) arba FISKARS šakų genėtuvą (http://www.jurentus.lt/irankis/saku-genetuvas-32/) bei šakų smulkintuvą VIKING (http://www.jurentus.lt/irankis/saku-smulkintuvas-su-deze/). Šakų smulkintuvas

4. Apkarpykite gyvatvores. Šiam darbui ankstyvas pavasaris yra puikus laikas. Gyvatvores bus nesunku ir netgi malonu karpyti, jeigu pasirinksite tinkamas gyvatvorių žirkles – elektrines, akumuliatorines arba benzinines. Šiomis žirklėmis galite apkarpyti ir iššalusių rožių krūmelių šakas arba dekoratyvinius medelius. Mes Jums siūlome išsinuomoti benzinines gyvatvorių karpymo žirkles STIHL (http://www.jurentus.lt/irankiu-nuoma/irankis/gyvatvoriu-zirkles/).

Gyvatvorių žirklės
5. Paruoškite sėjai daržą ir gėlyną. Jeigu formuojate naują gėlyną, labai svarbu tinkamai pasirinkti jo vietą. Jeigu tai didesni plotai ar alpinariumai, naudinga pasinaudoti kultivatoriumi – jis padės jums lengviau pasiruošti žemę. Jei sodinsite gėles vazonuose ar konteineriuose – paruoškite jiems tinkamą dirvožemio mišinį. Tas pats kultivatorius tiks ir daržo lysvėms paruošti. Pavasaris – laikas, kai sėjama ar sodinama daugiausia daržovių. Šiuo metu galima drąsiai sėti ir sodinti šalnoms jautrius augalus, kurių neketiname dangstyti. Šiam darbui puikiai tiks mūsų siūlomas VIKING kultivatorius (http://www.jurentus.lt/irankis/viking-kultivatorius/).
Kultivatorius
6. Atnaujinkite kiemo plyteles ir trinkeles. Po žiemos neretai galime pastebėti pasikeitusią savo kiemAukšto slėgio plovyklao dangą – pajuodusias ar pažaliavusias plyteles ir trinkeles, samanų prižėlusius tarpus. Ypač tai pastebima šiaurinėje kiemo pusėje, pavėsyje. Plytelių ar trinkelių valymui galima rinktis įvairias priemones. Viena jų – didelio slėgio plovimo aparatas. Pasirinkę šią priemonę turėtume įvertinti plytelių tarpuose esančio smėlio kiekį – po plovimo procedūros jį reikia papildyti. Plyteles ar trinkeles puolančias samanas galime įveikti ir rankiniu būdu, naudodami specialius šepetukus ir specialų šiam darbui skirtą skystį, kurį galite įsigyti specializuotose sodo priežiūros parduotuvėse. Tos pačios priemonės tiks namo fasado plovimui. Šiems darbams atlikti puikiai tiks Aukšto slėgio plovykla KARCHER (http://www.jurentus.lt/irankis/auksto-slegio-plovykla/).

Netinkamai parinkta technika. Dažnai žmonės neįvertina savo poreikių ir nusiperka per silpną ar nekokybišką įrenginį. Pasitaiko, kad jie įsigyja techniką kuriam nors dideliame prekybos centre, kur neturi galimybės pasitarti su specialistais. Tokiu atveju prekė gali pasirodyti ne tik nepraktiška, bet ir kilti problemų jai sugedus. Žmogus turi puikią alternatyvą – brangius, daug vietos užimančius, retai naudojamus įrankius – nuomotis. Nuomojantis įrankius nereikės sukti galvos dėl remonto, sandėliavimo bei priežiūros, o naudositės – profesionalia technika.